اجاره سوئیت در شیراز   منزل مبله شیراز   
تاثير ديدن چهره هاي خندان بر حافظه نوزادان!  khabarnametanz khabarnametanz .

khabarnametanz

تاثير ديدن چهره هاي خندان بر حافظه نوزادان!


مطالعات محققان امريكايي نشاني ميدهد، كودكان وقايعي كه با صداهاي خوشايند، شاد يا چهره هاي خندان ديده يا شنيده باشند را بيش از ساير وقايع به خاطر ميسپارند...


مطالعات محققان امريكايي نشاني ميدهد، كودكان وقايعي كه با صداهاي خوشايند، شاد يا چهره هاي خندان ديده يا شنيده باشند را بيش از ساير وقايع به خاطر ميسپارند.
والدين با ورود فرزند تازه متولد شده، بيشترين زمان خود را به بازي و صحبت با او اختصاص مي دهند. اما فرداي آن روز، نوزاد هيچ يك از بازي ها را به خاطر نمي آورد. محققان در اين مطالعه به چرايي اين اتفاق پرداخته و نوزاداني كه در پنج ماهگي به سر مي بردند را مورد مطالعه و بررسي قرار دادند. نتايج مطالعات نشان داد، نوزادان تنها رفتار و حركاتي را به خاطرشان مي سپارند كه علاوه بر مثبت بودن و با هيجان و شادي نيز همراه باشند.

پرفسور "راس فلام"، سرپرست اين تيم تحقيقاتي مي گويد: "تاكنون تحقيقات بسياري در رابطه با نوزادان و همينطور حافظه آنها انجام شده است اما در اين تحقيقات به دنبال تاثير احساسات مختلف در حافظه نوزادان بوديم."

مطالعات محققان دانشگاه بريگم يانگ در ايالات متحده امريكا نشان داد:" نوزادان در پنج ماهگي قادر به صحبت كردن نيستند اما با رفتارهاي مختلفي به صحبت با والدين يا سايرين مي پردازند تا آنها را از احساسات و همينطور نظرات خود آگاه سازند. در اين مطالعه به حركت چشمان نوزادان پرداخته شد. نوزادان در مواجه با اشخاصي كه با آنها روبرو مي شوند بيش از پيش به صورت و نحوه صحبت كردن آنها نگاه مي كنند. آيا شخصي كه در حال صحبت كردن با آنهاست، خوشحال، ناراحت، غمگين، عصباني يا خنثي است؟

نتيجه مطالعات نشان داد، نوزادان نسبت به افرادي كه با صورت هاي بشاش يا خوشحال با آنها بازي مي كنند بيش از سايرين واكنش نشان داده و رفتارهاي آنها را در ذهنشان ثبت مي كنند. در اين مطالعه، بچه ها را به مدت 5 دقيقه در برابر چهره هاي مختلفي از جمله خوشحال، ناراحت يا خنثي قرار دادند و روز بعد به آزمايش و بررسي خاطرات روز گذشته پرداختند. مطالعات نشان داد كه كودكان تنها رفتارهايي را به خاطر سپرده بودند كه از چهره هاي خوشحال، خندان و با هيجان دريافت كرده بودند. كودكان با چشمانشان به بررسي دقيق افرادي مي پرداختند كه در برابر آنها قرار مي گرفتند و زماني با دقت به آنها مي نگريستند كه چهره يا صداهاي مخاطبشان شاد بود.

نتايج اين پژوهش حاكي از آن است كه سطح برانگيختگي و ادراك نوزادان با تجربه خوشحالي و مشاهده آن افزايش مي يابد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۰۰:۳۹ توسط:sooroosh موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :